Tuesday, 20 November 2012

Grzyb Chaga - lekiem na raka?

Odkąd laureat nagrody Nobla Alexandr Solzhenitsyn wspomniał w swojej książce na temat raka o tym niesamowitym grzybie oczy wszystkich zostały zwrócone na potencjalną nadzieję dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju nowotwory.
Chaga właściwie nie wygląda jak zwykły grzyb. Przypomina raczej kawałek spróchniałego drewna. W Japonii nazywana "Diamentem Lasu", a w medycynie chińskiej "Królową roślin".

Chaga by móc przetrwać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a przy tym wzmocnić i leczyć drzewo jest prawdziwą skarbnicą substancji fitoodżywczych. Zawiera sterole, fenole i enzymy. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B, flawonów, minerałów i roślinnych pigmentów. Jednym z najlepszych źródeł kwasu pantotenowego na świecie!
Zawiera także dysmutazę ponadtlenkową - enzym, który jest składnikiem bariery antyoksydacyjnej organizmu. Jest to bardzo ważne ponieważ na negatywne działanie wolnych rodników jesteśmy narażeni każdego dnia - a unieszkodliwienie ich jest kluczem do zachowania zdrowia komórek.
Grzyb ten jest także bogaty w beta glukan, który ma bezpośredni wpływ na układ odpornościowy. Stymuluje go, dzięki czemu stajemy się bardziej odporni na działanie chorobotwórczych wirusów i bakterii.
Jego działanie przeciwrakowe opiera się na łączeniu się z receptorem 3. Dzięki temu organizm rozpoznaje komórki rakowe jako "obce", co skutkuje ich śmiercią.
W Polsce w 1998 prowadzono badania nad tym grzybem, które wykazały, że hamuje on rozrost guza mózgu. Chaga selektywnie ''atakuje'' komórki - zostawiając te zdrowe nienaruszone.
Kolejne badania udowodniły, że skutecznie chroni ludzkie DNA.
Na Syberii ludzie pijący codziennie napój Chaga żyją przeciętnie od 35-50lat dłużej niż Ci którzy nie spożywają go w ogóle. W pradawnej medycynie chińskiej grzyb ten używany był w celu wydłużenia życia.
Lecznicze spożywanie go przez ludzi nie zostało jeszcze dostatecznie udokumentowane lecz tak jak i inne grzyby bogate w beta glukan może powodować suchość w ustach i gardle, krwawienie z nosa.
Może także wchodzić w interakcje z insuliną powodując niepożądane działania.
Mimo jednak tych wad warto bliżej się z nim zapoznać i spróbować wykorzystać jego leczniczy potencjał.
W Polsce Chage można nabyć głównie w postaci tabletek, które są dość wygodną alternatywą w stosunku do tradycyjnego sposobu spożywania jej.

7 comments:

 1. Ciekawe tylko ile te tabletki zawierają tego grzyba w sobie ...

  P.s Bardzo fajny blog

  Pozdrawiam

  Agga

  ReplyDelete
 2. Zależy od tego jaką dawkę wybierzemy. Na szczęście można kupić ''czystą'' Chage bez żadnych dodatków, co więcej organiczną :
  http://www.nokaut.pl/szukaj/zdrowie/planetary-herbals-chaga-1-000-mg-60-tablets.html
  Również pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 3. ӏ believe what you posted was actuallу very logical.
  But, what abοut thiѕ? what if you adԁed a littlе cοntent?
  I am not suggesting your content is not gοod., however suppose you adԁеd something that makes
  people want more? I mean "Grzyb Chaga - lekiem na raka?" is a little plain.
  You might loоk at Υahοo's front page and watch how they write news headlines to get people to open the links. You might add a video or a pic or two to grab people excited about what you'vе wrіttеn.
  In my opinion, it would make your posts a littlе liνelier.
  Look into my web site ; Extra Money

  ReplyDelete
 4. hmm i'll take that into consideration:) anyway thanks for your observations ;)

  ReplyDelete
 5. Podoba mi się tu . !
  + Dodaję się do obserwantów . ; ) I liczę na to samo u mnie .
  Zapraszam do mnie http://naturalnieee-malinowaa.blogspot.com/ ; )
  Jeszcze raz zapraszam i pozdrawiam . ; D

  ReplyDelete
 6. o, nie słyszałam jeszcze o tym.muszę zgłębić temat. dzięki :)

  ReplyDelete
 7. Mam do zaoferowania kilka kilo chagi ...
  Info i cena :hendrix@op.pl

  ReplyDelete