Tuesday, 20 November 2012

Grzyb Chaga - lekiem na raka?

Odkąd laureat nagrody Nobla Alexandr Solzhenitsyn wspomniał w swojej książce na temat raka o tym niesamowitym grzybie oczy wszystkich zostały zwrócone na potencjalną nadzieję dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju nowotwory.
Chaga właściwie nie wygląda jak zwykły grzyb. Przypomina raczej kawałek spróchniałego drewna. W Japonii nazywana "Diamentem Lasu", a w medycynie chińskiej "Królową roślin".

Chaga by móc przetrwać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a przy tym wzmocnić i leczyć drzewo jest prawdziwą skarbnicą substancji fitoodżywczych. Zawiera sterole, fenole i enzymy. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B, flawonów, minerałów i roślinnych pigmentów. Jednym z najlepszych źródeł kwasu pantotenowego na świecie!
Zawiera także dysmutazę ponadtlenkową - enzym, który jest składnikiem bariery antyoksydacyjnej organizmu. Jest to bardzo ważne ponieważ na negatywne działanie wolnych rodników jesteśmy narażeni każdego dnia - a unieszkodliwienie ich jest kluczem do zachowania zdrowia komórek.
Grzyb ten jest także bogaty w beta glukan, który ma bezpośredni wpływ na układ odpornościowy. Stymuluje go, dzięki czemu stajemy się bardziej odporni na działanie chorobotwórczych wirusów i bakterii.
Jego działanie przeciwrakowe opiera się na łączeniu się z receptorem 3. Dzięki temu organizm rozpoznaje komórki rakowe jako "obce", co skutkuje ich śmiercią.
W Polsce w 1998 prowadzono badania nad tym grzybem, które wykazały, że hamuje on rozrost guza mózgu. Chaga selektywnie ''atakuje'' komórki - zostawiając te zdrowe nienaruszone.
Kolejne badania udowodniły, że skutecznie chroni ludzkie DNA.
Na Syberii ludzie pijący codziennie napój Chaga żyją przeciętnie od 35-50lat dłużej niż Ci którzy nie spożywają go w ogóle. W pradawnej medycynie chińskiej grzyb ten używany był w celu wydłużenia życia.
Lecznicze spożywanie go przez ludzi nie zostało jeszcze dostatecznie udokumentowane lecz tak jak i inne grzyby bogate w beta glukan może powodować suchość w ustach i gardle, krwawienie z nosa.
Może także wchodzić w interakcje z insuliną powodując niepożądane działania.
Mimo jednak tych wad warto bliżej się z nim zapoznać i spróbować wykorzystać jego leczniczy potencjał.
W Polsce Chage można nabyć głównie w postaci tabletek, które są dość wygodną alternatywą w stosunku do tradycyjnego sposobu spożywania jej.

8 comments:

 1. Ciekawe tylko ile te tabletki zawierają tego grzyba w sobie ...

  P.s Bardzo fajny blog

  Pozdrawiam

  Agga

  ReplyDelete
 2. Zależy od tego jaką dawkę wybierzemy. Na szczęście można kupić ''czystą'' Chage bez żadnych dodatków, co więcej organiczną :
  http://www.nokaut.pl/szukaj/zdrowie/planetary-herbals-chaga-1-000-mg-60-tablets.html
  Również pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 3. ӏ believe what you posted was actuallу very logical.
  But, what abοut thiѕ? what if you adԁed a littlе cοntent?
  I am not suggesting your content is not gοod., however suppose you adԁеd something that makes
  people want more? I mean "Grzyb Chaga - lekiem na raka?" is a little plain.
  You might loоk at Υahοo's front page and watch how they write news headlines to get people to open the links. You might add a video or a pic or two to grab people excited about what you'vе wrіttеn.
  In my opinion, it would make your posts a littlе liνelier.
  Look into my web site ; Extra Money

  ReplyDelete
 4. hmm i'll take that into consideration:) anyway thanks for your observations ;)

  ReplyDelete
 5. Podoba mi się tu . !
  + Dodaję się do obserwantów . ; ) I liczę na to samo u mnie .
  Zapraszam do mnie http://naturalnieee-malinowaa.blogspot.com/ ; )
  Jeszcze raz zapraszam i pozdrawiam . ; D

  ReplyDelete
 6. o, nie słyszałam jeszcze o tym.muszę zgłębić temat. dzięki :)

  ReplyDelete
 7. Mam do zaoferowania kilka kilo chagi ...
  Info i cena :hendrix@op.pl

  ReplyDelete
 8. Natural Health News is dedicated to providing the latest information on natural health and beauty. Natural Health News also provides in-depth and insightful reviews on health related products whether you search for general health products and suppliers or specialty products and service online and health related issues focusing on helping readers gathering relevant information about quality, price, and making decision to select their favorite goods.

  ReplyDelete